Re: ченгетата в БАН, интересни имена, Лили

fphgrb01 wrote:

Това може би трябва да е тъжно като щото аз не 1.разбирам кво срещам или 2. не срещам много философстващи :), може би. А то всъщност може да означава нещо много просто: както ти каза, повечето от нас искат да бъдат забелязани (това дето не са онези които живеят чужди животи) а не да бъдат разбрани. Като няма какво да бъде разбирано, което не е ситуацията с нас, няма много философия. Ако трябва да избирам между това да имам нещо мое дето да го мисля и да е ново и интересно в света или да ме разбират и лоялно да ме защитават за всяка кретения, която съм направил или щото партията е казала така познай кво идва на власт. Лоялността тук получава живот само в кавички и де фактоуч се изражда в сляпо следване на някаква цел, която само в края на съня си може да намери някаква полусмислена инструменталност. Много енергия ти хаби вп, Лили, ако я беше впрегнала в нещо смислено друго колко хубави неща можеше да се получат :). Моето обяснение е друго: ти не искаш да изтриеш с истинна гумичка тези години от живота си, когато вп ти е задавал посоката на изток. Излъгала си се, че може да ти обещае светло минало а той и бъдеще не може да ти обещае. Щото само лъже човека. И ти, чак сега разбирам, си изградила илюзорния свят за който говореше около принципа на като го няма тук и сега го има на друго място и другаде, ама абстрактно. Иначе казано: от изтока по-наизток. А то се пада запад. Та затова светът може и да западне, като почне да му свръшва слънчевата енергия, която го крепи.

Боби,

Моля те да прочетеш най-внимателно следващите редове:

1) Предполагам не се съмняваш (поне нямаш основания да се съмняваш) в най-добите ми чувства към теб;

2) Хората, които имат добри чувства към нас трябва да се уважават - поне дотолкова, че да не правим съзнателно неща, които ги нараняват или дори ПРОСТО НЕ ИМ ХАРЕСВАТ!

3) Така, както на Либертин, например, не му харесва да се чувства "изпитван" (и аз се съобразих с това), на мен НЕ МИ ХАРЕСВА да ме разпознават като героиня от евтина сапунка, при това една такава глуповата, дезориентирана (някой трябва да и показва накъде да гледа, към какво да се стреми и т.н.), слабоволева, жертва на властни злодеи и каква ли още не. ТОВА НЕ СЪМ АЗ! - жалко, че не си го разбрал досега.

4) Не мисля, че е редно да водим лични разговори тук - все пак това е философски форум. Точно ти като модератор би трябвало да даваш пример в това отношение. Ако имаш нещо да ми казваш, кажи ми го лично. Защото освен, че на мнозинството участници във форума са им омръзнали недомлъвките, сигурно сред тях има и хора, на които сценарият на сапунката, съставен от истини, полуистини, четвърт-истини и откровени художествени (и не толкова художествени) измислици вероятно им създава проблеми. А ти, след като се изживяваш като рицар на доброто и справедливостта, не би искал да страдат невинни хора, нали?

5) Пиша по този въпрос тук, в Проектория за пръв и последен път. Ако не се откажеш от репликите си към мен, засягащи лични взаимоотношения, аз, за голямо мое съжаление, ще трябва да се откажа от участието си във форума. Проектория ще ми липсва, но аз имам опит с отказването от неща, които ми липсват :-), така че няма да е проблем да го направя.

It's not what happens to you but how you react to it that matters...

дали пък да не пратим един мейл на  автора? защото не разбирам как ще се получи някакъв блендинг след като Спиноза и Лайбниц са от същото пространство, било то темпорално-физическо или ментално. и без да говорим, че Спиноза не подлежи на откриване нито 50 нито 150 години по късно.
------------------------
(приключвайки това отклонение, почвам да си мисля дали Алиас ще успее да отбележи артефактите от преминаването на Хайдегер през френски)

Лили, стилът на постингът ти ми звучи много подобно на стила от последното писмо, което получих от Проданов (сега може да не го вземеш лично и да не решиш, че смятам, че ти си го писала :)). Странно :). И да не приемаш тоталитарният престъпен стил на манипулация на проданов не означава непременно да си "рицар на доброто и не знам кво си " ха ха. Много ниски критерии би поставила пред истинските рицари и наоколо би се напълнило с лами, то не че няма де. За личните неща: разбирам защо те дразни толкова личното в цялата история но не ти ли хрумва, че

1. ти си влязла в дискурса на вп по доста личен начин

2. начинът ти на защита на вп (включително това с блендинга, което е толкова тъпо, че чак не е смешно) е просто личен

3. всеки път когато някой вдигне език срещу вп ти се втурваш като пчела майка да защитаваш един страхливец, който се крие по коридорите и не смее сам да защити личните си позиции

Той и ти правите този дискурс личен с лъжите и манипулациите си затова не се прави на ощипана дама, което не ти приляга. Просто сцената е гадна и едно пречистване трябва по необходимост да мине през всички свинщини, които са се наслоявали с години. Си мисля.

ПС слопи едининг си е факт от всякъде, интересно дали вп има статия или книжка някъде където няма слопи едитинг, just curious. а че аз съм пълен с подобни неща като него не приемам. Бен Ями в личната си, подчертавам рецензия, визираше тънки разлики между стейтмътн, сентънс и пропозишън, неща, които са малко чужди на вп anyway :).

… the answer is, in essence, that during this century of science’s greatest achievements, most physicists and philosophers have given  up on the idea that the purpose of science is to discover how the world really is. Instead they want to regard it as a mere instrument for making predictions and achieving pragmatic goals.

www.sofiafilm.com

Като продължение на темата за "ченгетата в БАН", ето и във ВАК
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3890911

По-долу цитирам едно писмо, което получих от Мартин Табаков:

Kолеги, ако още не знаете излезе нов списък с агенти!!!

http://www.comdos.bg/media/Решения/230-ВАК.doc

интересното е че в него е и  Витан Стефанов Митев

Вербувал го служител    о. р. Иван Станчев на 08.02.1978 г., регистриран на 14.02.1978 г.
Структури, в които е осъществявано сътрудничеството    ДС, управление VI-II-IV
Качеството, в което е осъществявано сътрудничеството-секретен сътрудник    агент
Псевдоними    Руси

това обяснява близките приятелски отношения на "Руси" и Проданов -"агент Иванов"!!!

но Държа да изтъкна , че    "агент       Руси'  бе член на атестационната комисия на ИИОЗ и като такъв е попълнил НЕВЯРНА декларация за непринадлежност!!

настоявам НС на ИИОЗ да излезе с декларация по случая! и да се търси компенсация за фалшивата декларация на  Витан Стефанов, поставила под въпрос цялата АК на ИИОЗ!!! 

настоявам и ОС на БАН да вземе отношение по случая!!!

МТ

… the answer is, in essence, that during this century of science’s greatest achievements, most physicists and philosophers have given  up on the idea that the purpose of science is to discover how the world really is. Instead they want to regard it as a mere instrument for making predictions and achieving pragmatic goals.

www.sofiafilm.com