Topic: Ангел Стефанов е избран за Член Кореспондент

За които следят някои по-важни кариерно-социални събития в БГ Философията. Аз не вярвах, че Ангел ще се пребори с, на практика, (псевдо-)Философско-хуманитарната мафия у нас,  (с Проданов и Желязко Стоянов като рецензенти), но той успя.

Отдавна не съм влизал във Форума, доста е позамрял май :). Но това е новина за някакво раздвижване в зверски застоялото ръководно статукво на БГ философията. Където кадърен философ не може просто ей така да разчита на успех в какъвто и да бил конкурс където и да било в БГ, ако не е "социално" предвиден от решаващата общност. Което не винаги би било зле, ако общностите не бяха това, което са.

http://www.bas.bg/академични-новини/съб … вени-науки

… the answer is, in essence, that during this century of science’s greatest achievements, most physicists and philosophers have given  up on the idea that the purpose of science is to discover how the world really is. Instead they want to regard it as a mere instrument for making predictions and achieving pragmatic goals.

www.sofiafilm.com

Re: Ангел Стефанов е избран за Член Кореспондент

Честито!

И как точно се е "преборил"? Разкажи ни, моля.

*Линка на мен не ми се отваря, иначе съм сигурна, че там е представена основната част от информацията.